OILITE AAM1420-18B Sleeve Bearing, Bronze, 14 mm Bore, 20 mm Od, 18 mm Length | CT4LCK 788T32
OILITE AAM1420-18B Sleeve Bearing, Bronze, 14 mm Bore, 20 mm Od, 18 mm Length
Item: CT4LCKModel: AAM1420-18BCross Ref: 788T32
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 14 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 18 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 20 mm
Overall Length 18 mm