OILITE AAM1218-25B Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 18 mm Od, 25 mm Length | CT4LCC 788T25
OILITE AAM1218-25B Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 18 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LCCModel: AAM1218-25BCross Ref: 788T25
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 12 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 18 mm
Overall Length 25 mm