OILITE AAM1216-20B Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 16 mm Od, 20 mm Length | CT4LBV 788T18
OILITE AAM1216-20B Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 16 mm Od, 20 mm Length
Item: CT4LBVModel: AAM1216-20BCross Ref: 788T18
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 12 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 20 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 16 mm
Overall Length 20 mm