OILITE AAM1016-25B Sleeve Bearing, Bronze, 10 mm Bore, 16 mm Od, 25 mm Length | CT4LBN 788T10
OILITE AAM1016-25B Sleeve Bearing, Bronze, 10 mm Bore, 16 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LBNModel: AAM1016-25BCross Ref: 788T10
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 10 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 16 mm
Overall Length 25 mm