OILITE AAM0812-20B Sleeve Bearing, Bronze, 8 mm Bore, 12 mm Od, 20 mm Length | CT4LVW 788RZ5
OILITE AAM0812-20B Sleeve Bearing, Bronze, 8 mm Bore, 12 mm Od, 20 mm Length
Item: CT4LVWModel: AAM0812-20BCross Ref: 788RZ5
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 8 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 20 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 12 mm
Overall Length 20 mm