MORSE DRUM 400A-96SS-122 Hydra-Lift Karrier, 2.43m, Exp-Proof 3-ph Power Lift, Pull Chain | AF6EMA
MORSE DRUM 400A-96SS-122 Hydra-Lift Karrier, 2.43m, Exp-Proof 3-ph Power Lift, Pull Chain
Item: AF6EMAModel: 400A-96SS-122
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Stainless Steel Hydra-Lift Karrier
Capacity 800 lbs.
Dispense Height 96"
Drum Size 55 gal.
Frequency 60 Hz
Height 69"
Length 72 1/2"
Lift Operation Type AC Power
Material Stainless Steel
Motor Totally Enclosed Fan Cooled
Motor Enclosure Design Totally Enclosed Fan Cooled
Phase 3
Product Datasheet morse-drum-400a-72ss-112.pdf
Tilt Pull Chain
Tilt Operation Type Pull Chain
Voltage 115V AC