MIP TOOLS P12WB3-1000 Strapping Wire Buckle, Heavy Duty, 0.120 Inch Thickness
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Strapping Buckle |
| For Strapping Thickness | 3/25" |
| For Strapping Thickness | 0.120" |
| Material | Steel |
| Seal Type | Wire Buckle |
| Strap Width | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 8.55 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | Seal Type | Pkg. Qty. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- BANJO FITTINGS 17010 Hex Nut, 1/2 In - 13 Thread Size
- BUSSMANN AGC-1-1/2 Fuse, Fast Acting, 1.5 Amp, 250 V, 6.35 x 31.75 mm Size, Glass
- ANVIL 0332653203 Nipple, SCH 80, Black, Seamless, Pipe Size 4", Close Length 6"