MICRO 100 SRM-015-100 Round Blank Diameter 1.5 Mm Length 100 Mm | AA7DCZ 15U260
MICRO 100 SRM-015-100 Round Blank, 1.500 mm Shank Dia., 100 mm Overall Length, Full Round Profile
Item: AA7DCZModel: SRM-015-100Cross Ref: 15U260
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Round Blank
Cutter Dia. 1.5 mm
Decimal Equivalent 0.0591
Diameter Tolerance -0.0002" to -0.0001"
Drill Blank Shape Rod
Finish Uncoated
Length 100 ft.
Material Carbide
Overall Length 100 mm
Profile Full Round
Shank Dia. 1.5 mm