MICRO 100 RRL-046-4X Grooving Tool, 0.046 Inch Tooth Width, 0.25 Inch Max. Bore Depth
Item: DC9ETUModel: RRL-046-4X
Item Grooving Tool
Head Width 3/8"
Max. Bore Depth 1/4"
Min. Bore Dia. 0.397"
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 0.1"
Tooth Width 0.046"