MICRO 100 RRL-017-8X Grooving Tool, 0.017 Inch Tooth Width, 0.5 Inch Max. Bore Depth
Item: DD9GKEModel: RRL-017-8X
Item Grooving Tool
Head Width 1/4"
Max. Bore Depth 1/2"
Min. Bore Dia. 0.272"
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 0.05"
Tooth Width 0.017"