MICRO 100 RRL-017-4X Grooving Tool, 0.017 Inch Tooth Width, 0.25 Inch Max. Bore Depth
Item: CZ4UVWModel: RRL-017-4X
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Head Width 1/4"
Max. Bore Depth 1/4"
Min. Bore Dia. 0.272"
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 0.05"
Tooth Width 0.017"