MICRO 100 QFGC3-375-059-075X Grooving Tool, 0.059 Inch Tooth Width, 0.075 Inch Projection
Item: DG2RWMModel: QFGC3-375-059-075X
Max. Bore Depth 3/4"
Min. Groove Dia. 0.385"
Product Datasheet micro-100-fg-125-020-025.pdf
Projection 0.075"
Radius 0.003"
Tooth Width 0.059"