MICRO 100 QFGC3-187-017-025 Grooving Tool, 0.017 Inch Tooth Width, 0.025 Inch Projection
Item: DE8NXNModel: QFGC3-187-017-025
Item Grooving Tool
Max. Bore Depth 1/2"
Min. Groove Dia. 0.197"
Product Datasheet micro-100-fg-125-020-025.pdf
Projection 0.025"
Radius 0.003"
Tooth Width 0.017"