METRO SECMLAB/US24FA/TB93050NAT Wire Security Cart 2 Shelf 39x24 | AF6AKU 9UAF4
METRO SECMLAB/US24FA/TB93050NAT Wire Security Cart 2 Shelf 39x24
Item: AF6AKUModel: SECMLAB/US24FA/TB93050NATCross Ref: 9UAF4
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Security Cart
Caster Brake Type No Brake Included
Caster Configuration, Wheel Configuration (4) Swivel
Caster Dia. 5"
Caster Material Polyurethane
Caster Mounting Type Stem
Caster Type Swivel
Caster Wheel Dia. 5"
Caster Wheel Material, Tread Material Polyurethane
Caster Wheel Tread Type/material Standard Polyurethane
Caster Wheel Type Standard
Caster Width 1 1/4"
Color Silver
Door Style Single Hinged Door
Finish Chrome
Handle Included No
Includes Bins Yes
Load Capacity 600 lbs.
Locking System Padlockable
Material Stainless Steel, Steel
Mesh Size 2" x 2"
Number Of Casters 4
Number Of Shelves 3
Overall Height 39"
Overall Length 30"
Overall Lxwxh 30" x 24" x 39"
Overall Width 24"
Shelf Adjustability Adjustable
Shelf Construction Wire
Shelf Length 30"
Shelf Width 24"