METRO MY1627-24BL Utility Cart 300 Lb Load Capacity 2 Shelves | AF8YJX 29JU25
METRO MY1627-24BL Utility Cart 300 Lb Load Capacity 2 Shelves
Item: AF8YJXModel: MY1627-24BLCross Ref: 29JU25
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Utility Cart
Adjustable Increments 1"
Assembled/unassembled Unassembled
Bottom Shelf Lip Height 7/16"
Cart Shelf Style Lipped
Caster Brake Type No Brake Included
Caster Configuration, Wheel Configuration (4) Swivel
Caster Material Thermoplastic Rubber
Caster Mounting Type Stem
Caster Size 4"
Caster Wheel Dia. 4"
Caster Wheel Material, Tread Material Thermoplastic Rubber
Caster Wheel Type Standard
Caster Width 1"
Caster/wheel Mounting Location Standard
Color Black, Silver
Distance Between Middle And Bottom Shelf 13.062"
Distance Between Shelves 24"
Distance Between Top And Middle Shelf 13.062"