MERZ ELEKTRO ML1-040-E-H03B Rotary Disconnect Switch, Load Break Capable, 3-Pole, 600 VAC, 40A, 5Ka Sccr, Door Mount
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
| Item | Switch |
| Product Datasheet | merz-elektro-aux11-e.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.2 |
| HS code | 853650 |
| Country of Origin | PL |
Documentation:
Explore Products
- BROWNING 3F SB SLEEVE 1960327 Gear Coupling Standard Sleeve, Size 3
- FIBERGRATE 351044
- MERIT 08834190878 Flap Disc, Type 29, 7 Inch x 7/8 Inch, Zirconia Alumina, 36 Grit
- TITAN FASTENERS JKR09120
- VULCAN HART 00-844367-00070 Orifice, 2.7 x 3.7 x 0.9 Inch Size
- ROPER WHITNEY 157101016 Light Gauge Bending Brake
- 80/20 25-8901 25 Series Standard T Nut Profile
- BALDOR / DODGE 370105 RIG-40/1.5/2.5/49, Gear
Explore More
- KEYSHAFT
- Basket Truck Accessories
- Shipping Label and Tape Dispensers
- Guard Rail Accessories
- Humidifier and Dehumidifier Accessories
- Smoke Machines
- HELICOIL Spiral Point Plug Taps, 4H5H, Metric Coarse
- CONDOR Leather Coated Cut Resistant Gloves, Cut Level A4
- ANSELL 58-435 Alphatec Heavy Duty High Dexterity Gloves
- KEO Countersink Sets, Carbide
- MUELLER INDUSTRIES LF358 Bronze Body Y Strainers
- MERIT 3" Quick Change Discs, TR
- SPEARS VALVES PVC Duct Fitting Flanges, Belled Socket
- GROVE GEAR NH Series, 832 Size, Ironman Narrow Housing Worm Gear Reducers
- REGAL End Mills, Single End, 4 Flutes, HSS, NCC, TiALN
- RHEEM Blower Cases
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.