MERSEN FERRAZ A70QS700-4 Semiconductor, High Speed, 700V, 700A, aR Class | CH4VZA
MERSEN FERRAZ A70QS700-4 Semiconductor, High Speed, 700V, 700A, aR Class
Item: CH4VZAModel: A70QS700-4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 40 kA
Ac Voltage 700V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 700A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 63.5 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 180.1 mm
Rated Voltage Ac Ul 700V
Rated Voltage Dc Ul 700V