MERSEN FERRAZ A6T35-BPK Fuse, Fast Acting, 600V, 35A, Class T, Bulk | CH4VLE
MERSEN FERRAZ A6T35-BPK Fuse, Fast Acting, 600V, 35A, Class T, Bulk
Item: CH4VLEModel: A6T35-BPK
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 35A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Class Class T
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 20.6 mm
Frequency 50/60 Hz
Fuse Class Class T
Length 39.9 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-a3t1.pdf
Product Group Low Voltage UL/CSA Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 300V
Speed Characteristic Fast Acting
Speed Type Fast Acting
Shipping Info:
Ship weight (kg) 9.72
Ship height (cm)14.27
Ship length (cm)24.77
Ship width (cm)24.13
Documentation:
Datasheet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.