MERSEN FERRAZ A4BQ2001-TA Time Delay Fuse, 600V, 2001A, Class L | CH4UPW
MERSEN FERRAZ A4BQ2001-TA Time Delay Fuse, 600V, 2001A, Class L
Item: CH4UPWModel: A4BQ2001-TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 2001A
Body Material GMG
Connection/terminal Type Blade
Diameter 114.3 mm
Fuse Class Class L
Fuse Dia. 4 1/2"
Fuse Length 10 3/4"
Indication System Yes
Indication System Type Ta Indicator
Length 273 mm
Mounting Bolted
Mounting Type Bolt
Product Datasheet mersen-ferraz-a4bq1000.pdf
Product Group Low Voltage UL/CSA Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 500V