MERSEN FERRAZ A4BQ150-TA Time Delay Fuse, 600V, 150A, Class L | CH4UPP
MERSEN FERRAZ A4BQ150-TA Time Delay Fuse, 600V, 150A, Class L
Item: CH4UPPModel: A4BQ150-TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Time Delay Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 150A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 50.8 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Fuse Class Class L
Fuse Dia. 2"
Fuse Length 8.63"
Indication System Yes
Indication System Type Ta Indicator
Length 219.2 mm
Mounting Bolted
Mounting Type Bolt
Product Datasheet mersen-ferraz-a4bq1000.pdf
Product Group Low Voltage UL/CSA Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 500V