MASTERDRIVES BK60-1-3/16 BTS Sheave, B Section, 1 Groove, 1-3/16 Inch Size
Get it by Monday, May 25
Delivery
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.53 |
| Ship height (cm) | 14.61 |
| Ship length (cm) | 1.19 |
| Ship width (cm) | 14.61 |
Explore Products
- VERMONT GAGE 912104420 Pin Gage, Class ZZ, Go, BG, 4.42 mm Size
- MORSE CUTTING TOOLS 56271 Cutting End Mill, ‎3/8 x 3/8 x 1/2 x 2 Inch Size, 3 Flute, Single End
- GRAINGER 7445_12_0 Round Tube, Aluminum, 1.259 Inch ID, 1 3/8 Inch OD, 12 Inch Overall Length
- ELOBAU 30420000SH Actuator For Safety Sensor
- BUSSMANN MDL6-25 Fuse, Time-Delay, 6.25A, 250 VAC, Glass Tube
- CHRISLYNN 82180 Metric Thread Insert Kit, M20x2 Thread Size, 13/16 In Drill Size, 30 mm Insert Lg.
- BALDOR MOTOR EM3218TA Three Phase Motor, 230/460V, 1800 RPM, 60 Hz, 5 hp, ODP, 184T Frame
Explore More
- KEYSHAFT
- Masonry Trowels and Tuck Pointers
- Fuse Blocks
- Sealants
- Roofing Nails
- Wireless Motion Sensors
- ANSELL 59-801 Hyflex Protective Sleeves
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with Two Thumb Tabs, For 16 mm Tubes
- ANVIL AS100EH Series Channels With Elongated Holes
- ANVIL AS821 Series 8-Hole Double Angle Connectors
- WOODHEAD 130226 Series Terminal
- SPEARS VALVES PVC Duct Fitting 5 Piece 90 Deg. Elbows, Belled Socket
- IFM ASI Distribution Boxes
- SIEMENS Electrical Control Pilot Lights
- JOMAR VALVE Liquid Propane Dielectric Unions, MIP x Flare Connection, 250 PSI