MARTIN SPROCKET 14CH2205-O Hanger, 14 x 2 7/16 Inch Size
Get it by Tuesday, Apr 14
€385.41 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hanger |
| Conveyor Dia. | 14" |
| Coupling Size | 2 7/16" |
| Mounting Hole Center | 2 1/2" |
| Slot Size | 9/16" x 1 5/16" |
| Style | 220 |
| Top Frame Length | 19 1/2" |
| Top Frame Thickness | 1/2" |
| Top Frame Width | 5" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 11.7 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- VULCAN HART 00-492430 Micro Switch
- GRAINGER BULK-PS-PC-292 Plastic Sheet, 0.1875 Inch Plastic Thick, 8 Inch Width x 24 Inch Length, Clear
- SSP SAFETY SYSTEM PRODUCTS ZEUS01-130000 Safety Enabling Switch, 1 Enabling Switch, 2 Leds And 2 Pushbuttons
- APPROVED VENDOR SF6412MM Drill Bushing Type Slip Fixed Drill Size 21/32
- VEGA TOOLS 150HT0864A Power Bit, Hex, Tamper 1/8 Inch Tip Size, 2 Inch Length
- CAMPBELL CHAIN AND FITTINGS 7000627 Cable, 3/16 Inch Size, Uncoated, Galvanized
- EATON ECC03C1ABA-P8P23
- TSUBAKI 80H LOTUS RIV
Explore More
- KEYSHAFT
- Bollard Covers and Post Sleeves
- Dual Pressure Controls
- Pneumatic Lockouts
- Conveyor Tripod Stand
- Fume Extractors
- CONDOR Goatskin Leather Tan Driver Gloves
- MCR SAFETY Leather Welding Work Gloves, Premium Grain Goatskin
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, Cotton, 7 Gauge, White
- DESTACO 2007 Series Vertical Hold Down Clamps, Solid Bar
- VIEGA PROPRESS 90 Degree XL-C Elbow, Press x Press
- FOLDING GUARD Bulk Storage Locker
- COX Clip on Plunger
- REICHERT Digital Refractometer Accuracy
- STEINER INDUSTRIES 0217 MIG Welding Gloves
- SANDPIPER Pilot Valve Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
MARTIN SPROCKET 14CH2205-O Hanger, 14 x 2 7/16 Inch Size
€385.41 /unit
