MARTIN SPROCKET 12CH2205-O Bearing Hanger, Compatible Conveyor Dia.: 12 Inch, Coupling Dia.: 2-7/16 Inch
Get it by Tuesday, Apr 14
€319.56 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Conveyor Dia. | 12" |
| Coupling Size | 2 7/16" |
| Mounting Hole Center | 2 1/2" |
| Slot Size | 9/16" x 1 5/16" |
| Style | 220 |
| Top Frame Length | 7 3/4" |
| Top Frame Thickness | 3/8" |
| Top Frame Width | 5" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 9.45 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- GROVE GEAR EL8520238.00 EL-BMQ852-60-R-56 Worm Reducer, 60:1 Ratio, 0.625 Inch I.D, 2 Inch O.D, Aluminum
- MAIN FILTER INC. MF0878382 8300EAL122F3 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 10 Micron Rating, Viton Seal, 38.58 Inch Height
- GUARDAIR 74GFA Air Gun, Fan, 77 Dba
- THOMAS & BETTS VXG-12
- DIXON N37-60T40F Rocker Lug, Style N37, Hydrant Adapter
- TITAN FASTENERS BUS21FK624MC
- WELLER WSA350 Benchtop Solder Smoke Absorber Esd Safe
Explore More
- KEYSHAFT
- Dimming Ballasts
- Pipe Stands and Vises
- Carbon Filters
- Non-Illuminated Selector Switch Operators
- Drum Adapters
- BINKS Conventional Spray Guns
- MUELLER INDUSTRIES 251 Ductile Iron Simplex Basket Strainers
- MUELLER INDUSTRIES LF351 Iron Body Y Strainers
- 3M Paper Masking Tape, Rubber Tape Adhesive
- AUTOQUIP Series 35 Powered Turntable
- GOLDENROD Fuel Tank Filters
- IRON HORSE MTDP Series Premium Efficiency AC Induction Motors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
MARTIN SPROCKET 12CH2205-O Bearing Hanger, Compatible Conveyor Dia.: 12 Inch, Coupling Dia.: 2-7/16 Inch
€319.56 /unit
