Product Specifications:
| Item | Hydraulic Filter |
| Bottom O.d. | 1.85" |
| Filter Media | Glass |
| Filter Rating | 3 µm |
| Height | 6.77" |
| Top I.d. | 1.004" |
| Top O.d. | 1.85" |