LYON 97SWD108048096 Pallet Rack Starter Unit, 108 Inch x 48 Inch x 8 ft, 14 ga Beams, 14 ga Uprights
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Pallet Rack Starter Unit |
| Beam Gauge | 14 ga. |
| Color | Green, Orange |
| Connection Type | Teardrop |
| Finish | Powder Coat |
| Load Capacity Per Level | 6320 lbs. |
| Material | Steel |
| Number Of Shelves | 2 |
| Overall Depth | 48" |
| Overall Height | 8 ft. |
| Overall Width | 108" |