LUMAPRO LM20145CS-W Compact LED Bulb, Candelabra Screw E12, T6, 30 mA, 145 Vac, 0.72 Watt, 5600 K, White
Item: AB9VZRModel: LM20145CS-WCross Ref: 2FNX8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Miniature LED Bulb
Amps Drawn 0.03 mA
Applications General Purpose
Average Bulb Life 100000 hrs.
Bulb Base Type Candelabra Screw (E12)
Bulb Beam Angle 360°
Bulb Designation E12, LED
Bulb Dia. 3/4"
Bulb Housing Glass
Bulb Life 100000 hrs.
Bulb Shape T6
Color Selectable No
Color Temperature 5600 K
Current 30 mA
Dimmable No
Dimming Method No Dimming
Dimming Type No Dimming
Environmental Usage Indoor Only
For Enclosed Fixtures No
High Output No
Housing Material Glass
Incandescent Wattage Equivalency 4 W