LISTA XSWB12-72BT/BB Industrial Workbench 72w x 30d x 35-1/4in H | AC2TBG 2MNN8
LISTA XSWB12-72BT/BB Industrial Workbench 72w x 30d x 35-1/4in H
Item: AC2TBGModel: XSWB12-72BT/BBCross Ref: 2MNN8
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Workbench
Assembled/unassembled Assembled
Assembly Fully Assembled
Back Stop Height 3"
Color Blue
Depth 30"
Display Qty 1
Edge Shape Square
Edge Type Square
Finish Powder Coat
Frame Color Blue
Frame Gauge 16 ga.
Frame Material Steel
Frame Material Finish Powder Coated
Height Adjustability Fixed Height
Included Components Back Stop, Side Stops
Includes (2) Lista Legs
Leg Type Straight
Load Capacity 165 lbs.
Material Steel
Mobility Stationary
Number Of Cabinets 0
Number Of Drawers 0
Number Of Legs 4
Number Of Outlets 0
Number Of Shelves 0
Overall Depth 30"
Overall Fixed Height 35 1/4"
Overall Load Capacity 1000 lbs.
Overall Width 72"
Top Material Butcher Block
Top Thickness 1 3/4"
Width 72"