LEVITON OSA20-R00 Power Pack, 120/230/277 V AC, 15A/20A, Fluorescent/Incandescent | CR9HLB 791DW6
LEVITON OSA20-R00 Power Pack, 277 VAC Input, 15 A, 0.5 A Relay, Plastic, Black
Item: CR9HLBModel: OSA20-R00Cross Ref: 791DW6
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Power Pack
Color Black
Communication Method Hard Wired
Compatible With Brand Leviton
Compatible With Series OSA Series
Frequency 50/60 Hz
Input Voltage 120/230/277V AC
Lighting Technology Fluorescent, Incandescent
Max. Capacity @ 120vac 15A (Incandescent), 20A (Fluorescent)
Maximum Operating Temperature 104°F
Minimum Operating Temperature 32°F
Neutral Wire Connection Required
Operating Voltage (motion Sensing And Dimming) 120/230/277V AC
Output Current 15A
Output Voltage 30V DC
Overall Depth 1.43"
Overall Height 2 2/5"
Overall Width 3.81"
Product Datasheet leviton-osa20-r00.pdf
Relay Type HVAC Relay
Sensor Type Power Pack
Standards Ashrae 90.1, Title 24 Compliant
Voltage 120/230/277V AC
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.16
Ship height (cm)13.65
Ship length (cm)32.39
Ship width (cm)7.14
Country of OriginCN
Documentation:
Datasheet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.