KRUEGER HS1GG-2-54 Therma Level Gauge, 2 Inch NPT Opening, 54 Inch Depth, Solid Glass Calibration
Get it by Monday, May 25
| Connection Type | MNPT |
| Depth | 54" |
| Material | Stainless Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 10.16 |
| Ship length (cm) | 142.24 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- EATON QA2033B480AO Bolted Pressure Switch, 2000A, Bottom Feed, Fusible, 480V, 3-Pole, Three-Wire
- SPEARS VALVES 721311L-060C Butterfly Valve, Bunaver Handle, SS Lug, 6 Inch Size, CPVC
- MACROMATIC TH42268-08JT Time Delay Relay, Single Shot Falling Edge, SPDT, 24V AC, 0.6 to 60 sec., Control Voltage, Single Pin Trigger
- EATON E30EN Pushbutton Operator, 30.5 mm, Illuminated, Transformer Light Unit, 208 VAC Light Unit