KRUEGER H-2-104-ALLSS Therma Level Gauge Tank Depth 104 2 Npt | AA7TUU 16N485
KRUEGER H-2-104-ALLSS Therma Level Gauge Tank Depth 104 2 Npt
Item: AA7TUUModel: H-2-104-ALLSSCross Ref: 16N485
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Level Gauge
Assembly Aluminum
Assembly Nut Material Aluminum
Bushing Material Stainless Steel
Calibration Unit Material Glass, Plastic
Connection Size 2"
Float Dia. 1 3/8"
Float Material Stainless Steel
Gasket Material Duro Nitrile
Grade Grade 316
Pressure Rating 70 psi
Resolution 1/8 Of A Tank
Rivet Material Stainless Steel
Rod Grade Grade 316
Rod Material Stainless Steel
Tank Depth 104"