Item: AC9ZYUModel: N2034-SS-12Cross Ref: 3LWD8
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Eye Closure Closed
Eye Inside Dia. 2 1/2"
Eye Outside Dia. 5 3/16"
Finish Plain
Includes Nut Nut Included
Length 18.05"
Made In North America Made In North America
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade 304
Max Working Load 20000 lbs.
Overall Length 18 3/64"
Screw Size 1"
Shank Dia. 1 1/2"
Shank Length 12"
Shoulder Dia. 2 3/16"
Shoulder Length 9/16"
Shoulder Style With Shoulder
System Of Measurement Imperial
Thread Length 4"