JOHNSON CONTROLS EM-2750-15-D000 Electrical Sub-Meter 10 Amps Socket | AF9FAY 29YK28
JOHNSON CONTROLS EM-2750-15-D000 Electrical Sub-Meter 10 Amps Socket
Item: AF9FAYModel: EM-2750-15-D000Cross Ref: 29YK28
Product Specifications:
Item Electrical Sub-Meter
Accuracy -0.2% to +0.2%
Amps 5A
Communication Method Bacnet/Ip, Modbus
Current Output Reading - Minimum 0.15A
Depth 4 1/4"
Display LED
Frequency 50 Hz
Height 4.85"
Includes Datalogging No
Input Voltage 20-416/20-721V
Measures Voltage, Amps V-Switch
Measures Current, Energy, Frequency, Power, Voltage
Meter Range 20 to 416V, 20 to 721V
Mounting Panel
Nema Enclosure Rating 12
Operating Temp. Range -4°F to +158°F
Operating Temperature - Maximum 158°F
Operating Temperature - Minimum -4°F
Overall Depth 4.25"
Overall Height 4.85"
Overall Width 4.85"
Phase 3
Voltage Output Reading - Maximum 600V
Voltage Output Reading - Minimum 69V
Width 4.85"