HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS SNAP15UAC Usb Charger Receptacle, 1 Usb Type A And 1 Type-C Port, 3.0 A, 5 Volt Dc, Brown
Product Specifications:
| Item | USB Charger Receptacle |
| Amps | 15A |
| Nema Rating | NEMA 5-15R |
| Number Of Poles | 2 |
| Number Of Wires | 3 |
| Product Datasheet | hubbell-wiring-device-kellems-snap15uac.pdf |
| Voltage | 125V |