HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS HBL300MRM1 Male Plug, Single Conductor, 300 A, Red
Product Specifications:
| Item | Male Plug |
| Product Datasheet | hubbell-wiring-device-kellems-hbl300mrm1.pdf |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- DEVILBISS Z-GS-0795 Tank Fuel 7G, Plastic
- WEILER 50804V Flap Disc 60 Grit 7/8 inch Medium Grade
- GRAINGER ZUSA-CESR-188 Epdm Sheet, Std, 36 Inch X 36 Inch, 3/8 Inch Thick, Black, Semi-Closed Cell
- GRAINGER ZUSAU70028 O-Ring, 1 3/8 Inch Inside Dia, 1 1/2 Inch Outside Dia, 70 Shore A, Natural
- DYNABRADE 42802
- LABCONCO 5060010 Glovebox, 2 Ports, Fiberglass Liner, 34 2/5 Inch Length, 63 7/8 Inch Width
- OSG 48172247 Micro Drill Bit, 2.47 mm Drill Bit Size, 14 mm Flute Length, 3 mm Shank Dia.
Explore More
- KEYSHAFT
- Keyway Broach Shims
- Engine Stands and Cranes
- Carrying Cases
- Pushbutton Contact Blocks
- Electric Strikes
- REVCOR Propeller, 16 inch
- HONEYWELL Cut Resistant Gloves, High Performance Polyethylene
- LAKELAND Hooded Coveralls, Zipper, Blue
- ANVIL AF090 Series Restraining Straps, Electro Galvanized
- ALL GEAR Rigging Line Rope
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 10-24 Unc
- ROBERTS Vinyl Tile Cutters
- NIBCO Quarter-Turn Angle Sillcocks, Brass
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.