HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS GFTW20BK3 Gfci Receptacle, 20A, Weather-Resistant, Tamper-Resistant, Black
Product Specifications:
| Item | GFCI Receptacle |
| Amperage | 20A |
| Amps | 20A |
| Color | Black |
| Product Datasheet | hubbell-wiring-device-kellems-gftw20bk3.pdf |
| Type | Tamper Resistant, Weather Resistant |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Product Details:
- Hubbellpro Receptacle
Documentation:
Explore Products
- WOODHEAD 1301460079 24W34 Plug With Locking Blade, 2 Pole/3 Wire, 277V, Body Size F2, Silicone Husk