HOFFMAN F44G48WK Lay-ln Wireway 4 Feet 4 Inch Width x 4 Inch Height Steel
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Wireway |
| Color | Gray |
| Cover Type | Hinged |
| Cover-type | Hinged Cover |
| Finish | Powder Coated |
| Gauge | 16 ga. |
| Grade | Grade 61 |
| Height | 4" |
| Length | 48" |
| Material | Steel |
| Nema Rating | 1 |
| Width | 4" |
| Wireway Height | 4" |
| Wireway Width | 4" |