HEPCOMOTION AU7654L300CS GV3 Carriage, Size 76, Twin Bearing, 300 mm Carriage Length, Cap Seal Lubrication | CR3WHA 800ZD9
HEPCOMOTION AU7654L300CS GV3 Carriage, Size 76, Twin Bearing, 300 mm Carriage Length, Cap Seal Lubrication
Item: CR3WHAModel: AU7654L300CSCross Ref: 800ZD9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 54.7 mm
Carriage Length 300 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 185 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 7200N
Features Cap Seal Lubrication
For Rail Width 76 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 7200N
Max. Load Radial 6400N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 6
Overall Height 58.7 mm