HEPCOMOTION AU4434L225CS GV3 Carriage, Size 44, Twin Bearing, 225 mm Carriage Length, Cap Seal Lubrication | CR3WGX 800ZC9
HEPCOMOTION AU4434L225CS GV3 Carriage, Size 44, Twin Bearing, 225 mm Carriage Length, Cap Seal Lubrication
Item: CR3WGXModel: AU4434L225CSCross Ref: 800ZC9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 35.8 mm
Carriage Length 225 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 116 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 3200N
Features Cap Seal Lubrication
For Rail Width 44 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 3200N
Max. Radial Load 2800N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 6
Overall Height 38.7 mm