HEPCOMOTION AU4434L180CSDR GV3 Carriage, Size 44, Double-Row Bearing, 180 mm Carriage Length, Cap Seal Lubrication | CR3WHC 800ZA9
HEPCOMOTION AU4434L180CSDR GV3 Carriage, Size 44, Double-Row Bearing, 180 mm Carriage Length, Cap Seal Lubrication
Item: CR3WHCModel: AU4434L180CSDRCross Ref: 800ZA9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 35.8 mm
Carriage Length 180 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 116 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 3600N
Features Cap Seal Lubrication
For Rail Width 44 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Double Row Bearing
Max. Axial Load 3600N
Max. Radial Load 6000N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 6
Overall Height 38.7 mm