GRAINGER ZUSAV3X12.5 O-Ring, 12.5 mm Inside Dia, 18.5 mm Outside Dia, 75 Shore A, Black, 10 PK | CQ3DNG 713G44
GRAINGER ZUSAV3X12.5 O-Ring, 12.5 mm Inside Dia, 18.5 mm Outside Dia, 75 Shore A, Black
Item: CQ3DNGModel: ZUSAV3X12.5Cross Ref: 713G44
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 12.5 mm
Actual Outside Dia. 18.5 mm
Actual Width 3 mm
Durometer Rating Medium Hard
Metal Detectable No
Nominal Inside Dia. 12.5 mm
Nominal Outside Dia. 18.5 mm
Nominal Width 3 mm