GRAINGER ZUSAV2.5X63 O-Ring, 63 mm Inside Dia, 68 mm Outside Dia, 68 mm Actual Outside Dia, 2 PK | CQ3KQV 713F07
GRAINGER ZUSAV2.5X63 O-Ring, 63 mm Inside Dia, 68 mm Outside Dia
Item: CQ3KQVModel: ZUSAV2.5X63Cross Ref: 713F07
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 63 mm
Actual Outside Dia. 68 mm
Actual Width 2.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 75 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Viton
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 63 mm
Nominal Outside Dia. 68 mm
Nominal Width 2.5 mm