GRAINGER ZUSAV1X11.5 O-Ring, 11.5 mm Inside Dia, 13.5 mm Outside Dia, 75 Shore A, Black, 25 PK | CQ3CYR 713D17
GRAINGER ZUSAV1X11.5 O-Ring, 11.5 mm Inside Dia, 13.5 mm Outside Dia, 75 Shore A, Black
Item: CQ3CYRModel: ZUSAV1X11.5Cross Ref: 713D17
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 11.5 mm
Actual Outside Dia. 13.5 mm
Actual Width 1 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 11.5 mm
Nominal Outside Dia. 13.5 mm
Nominal Width 1 mm