GRAINGER ZUSAV1.5X8 O-Ring, 8 mm Inside Dia, 11 mm Outside Dia, 11 mm Actual Outside Dia, 25 PK | CQ3LCM 713D01
GRAINGER ZUSAV1.5X8 O-Ring, 8 mm Inside Dia, 11 mm Outside Dia
Item: CQ3LCMModel: ZUSAV1.5X8Cross Ref: 713D01
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 8 mm
Actual Outside Dia. 11 mm
Actual Width 1.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.5 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 8 mm
Nominal Outside Dia. 11 mm
Nominal Width 1.5 mm