GRAINGER ZUSAV1.5X64 O-Ring, 64 mm Inside Dia, 67 mm Outside Dia, 67 mm Actual Outside Dia, 5 PK | CQ3KRC 713C87
GRAINGER ZUSAV1.5X64 O-Ring, 64 mm Inside Dia, 67 mm Outside Dia
Item: CQ3KRCModel: ZUSAV1.5X64Cross Ref: 713C87
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 64 mm
Actual Outside Dia. 67 mm
Actual Width 1.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 75 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Viton
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 64 mm
Nominal Outside Dia. 67 mm
Nominal Width 1.5 mm