GRAINGER ZUSAV1.5X15 O-Ring, 15 mm Inside Dia, 18 mm Outside Dia, 18 mm Actual Outside Dia, 25 PK | CQ3EHM 713C49
GRAINGER ZUSAV1.5X15 O-Ring, 15 mm Inside Dia, 18 mm Outside Dia
Item: CQ3EHMModel: ZUSAV1.5X15Cross Ref: 713C49
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 15 mm
Actual Outside Dia. 18 mm
Actual Width 1.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 75 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Viton
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 15 mm
Nominal Outside Dia. 18 mm
Nominal Width 1.5 mm