GRAINGER ZUSAS70FDA4X28 O-Ring, 28 mm Inside Dia, 36 mm Outside Dia, 36 mm Actual Outside Dia, Red, 2 PK | CQ3HBX 714C34
GRAINGER ZUSAS70FDA4X28 O-Ring, 28 mm Inside Dia, 36 mm Outside Dia, Red
Item: CQ3HBXModel: ZUSAS70FDA4X28Cross Ref: 714C34
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 28 mm
Actual Outside Dia. 36 mm
Actual Width 4 mm
Application Food
Color Red
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Meets/exceeds FDA
Metal Detectable No
Nominal Inside Dia. 28 mm
Nominal Outside Dia. 36 mm
Nominal Width 4 mm