GRAINGER ZUSAS70FDA2.5X8 O-Ring, 8 mm Inside Dia, 13 mm Outside Dia, 13 mm Actual Outside Dia, Red, 50 PK | CQ3LDB 714A55
GRAINGER ZUSAS70FDA2.5X8 O-Ring, 8 mm Inside Dia, 13 mm Outside Dia, Red
Item: CQ3LDBModel: ZUSAS70FDA2.5X8Cross Ref: 714A55
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 8 mm
Actual Outside Dia. 13 mm
Actual Width 2.5 mm
Application Food
Color Red
Cross Section 2.5 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 8 mm
Nominal Outside Dia. 13 mm
Nominal Width 2.5 mm