GRAINGER ZUSAS70FDA2.5X40 O-Ring, 40 mm Inside Dia, 45 mm Outside Dia, 45 mm Actual Outside Dia, Red, 10 PK | CQ3JKW 714A49
GRAINGER ZUSAS70FDA2.5X40 O-Ring, 40 mm Inside Dia, 45 mm Outside Dia, Red
Item: CQ3JKWModel: ZUSAS70FDA2.5X40Cross Ref: 714A49
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 40 mm
Actual Outside Dia. 45 mm
Actual Width 2.5 mm
Application Food
Color Red
Cross Section 2.5 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 40 mm
Nominal Outside Dia. 45 mm
Nominal Width 2.5 mm