GRAINGER ZUSAS70FDA1.6X2.2 O-Ring, 2.2 mm Inside Dia, 5.4 mm Outside Dia, 5.4 mm Actual Outside Dia, 10 PK | CQ3FDC 714A20
GRAINGER ZUSAS70FDA1.6X2.2 O-Ring, 2.2 mm Inside Dia, 5.4 mm Outside Dia
Item: CQ3FDCModel: ZUSAS70FDA1.6X2.2Cross Ref: 714A20
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 2.2 mm
Actual Outside Dia. 5.4 mm
Actual Width 1.6 mm
Application Food
Color Red
Cross Section 1.6 mm
Meets/exceeds FDA
Nominal Inside Dia. 2.2 mm
Nominal Outside Dia. 5.4 mm
Nominal Width 1.6 mm