GRAINGER ZUSAQH2X12 O-Ring, 12 mm Inside Dia, 16 mm Outside Dia, 16 mm Actual Outside Dia, 10 PK | CQ3DMB 712X32
GRAINGER ZUSAQH2X12 O-Ring, 12 mm Inside Dia, 16 mm Outside Dia
Item: CQ3DMBModel: ZUSAQH2X12Cross Ref: 712X32
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 12 mm
Actual Outside Dia. 16 mm
Actual Width 2 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2 mm
Cross Section Shape X Ring
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 12 mm
Nominal Outside Dia. 16 mm
Nominal Width 2 mm